JAK VĚDOMĚ VYLÉČIT CHŘIPKU

November 14, 2017

Chřipka nás zve pod peřinu, do vlastního peklíčka, totálního zastavení se v horku a potu. Jako mě tento víkend. Tělo hoří a bolí zevnitř, viry se zahryznou do kostí a svalů... a zahleněná hlava jen otupěle "je i není". Můžete si na to vzít ibuprofen a ztlumit bolesti a pustit si oblíbený seriál. A nebo aspoň zázvor. Takto to vyřešíte jednorázově. Pokud se ale chcete vyléčit vědomě, vydáte se opačným směrem. Začnete se ptát svých emocí a bolestí, co se děje, že si tohle na vás viry dovolují. Když se bolavých míst začnete přímo dotýkat, mapovat je a číst, otevře se před vámi váš vlastní film nebo seriál, váš vlastní vnitřní podvědomý a nevědomý svět, jehož prostřednictvím vám tělo dokáže sdělit, s čím se právě potýká na podvědomé úrovni nebo s jakými minulými zraněními hluboko ve vás viry tolik rezonují. 

 

VĚDOMÉ léčení se započítává do našeho zdraví TRVALE, což zjistíte tak, že dříve chronické choroby se nevracejí. Jsou to právě vědomé posuny, které si odnášíme s sebou i dále skrze bránu smrti jako věčné dárky sami sobě a tím sytíme zdraví celého světa. 

 

EMOČNÍ ODBLOK

 

Někdy vlastně víme, proč se nám to děje a pokud toho chodíme jako kolem horké kaše (jako teď já, když vám nechci říct, co mi bylo :-)), tak věřte, že to je právě ono. Vždycky mějme na paměti krásnou rovnici "Nemoc = mohou za to ti druzí". Kdo/co vás vytáčí? Co vás porazilo? A proč? Co bylo předtím? Co se vám stalo, že vás to tak rozhodilo? Jak jste se cítili? Co na tom bylo nejhorší? A už jste u sebe. Načtěte ty situace, obrazy emoce a projděte jimi s uvědomněním. A nebo je uchopte a zahoďte, prostě emocionálně vyčistěte a nahraďte vysněnou představou. Tu korunujte větou, při které se cítíte dobře. A pak sledujte co se děje -  je vám lépe! Chřipka ztratila smysl existence a začala odcházet! Našli jste klíč a otevřeli si dveře. Zázrak! Tělo si to zapamatuje a bude to chtít příště znovu. To je řešení v přítomnosti. 

Jindy je ovšem klíčů - příčin celý svazek z minulosti, a je to jako počítačová hra o mnoha levelech, jako tobogán a pokud se zaseknete, vyplatí se počkat a prolistovat všechny možnosti, jak získat další klíč: Je to moje? Je to z dětství? Je to z hluboké minulosti mé duše? Stačí to vidět/cítit takhle? Je to opravdu ono? Týká se to nějaké čakry? Poradí mi někdo lépe než já? A tak dále. 

 

ZDROJ BOLESTI

 

Pokud začnete listovat svým vlastním tělem, je důležitým klíčem otázka "Kde je zdroj bolesti?" Chřipka se většinou nejprve usazuje v hlavě a dutinách jako pocit tlaku. Příčiny v bolestech hlavy bývají nejčastěji stresy, plánování, tvrdohlavost, všechno táhnu sám/sama, jdu hlavou proti zdi, mám toho moc a pod.. Ale když tohle zrovna nepaltí a dobře soustředíte na to, kde má ta bolest zdroj (prostě se zeptáte sami sebe), dostanete se i mimo hlavu, a tam je potřeba zamířit pozornost.

 

Napadá vás krk? Pokud máte vysloveně oheň v krku, možná se jedná spíš o náběh na angínu… a v tom případě bývá příčina velmi často v antagonistickém vztahu k někomu nebo něčemu, vysloveně: “on/ona za to může”. Zklidněte se a nalézejte. A taky může jít o kombinaci… vyléčíte chřipku a ozve se ještě krk, kde něco zůstalo…

"Zdroj bolesti" zjistíte například mou oblíbenou dětskou metodou “Jaké zvířátko je tahle nemoc a kde ve mě bydlí?”

 

Já jsem to tentokrát například měla takto: Bolí mě hlava. Když se podívám dovnitř, nevidím, žádnou představu čehokoliv, co by mělo barvu, tvar, materiál, vůni nebo chuť - žádný objekt, příběh, pouze prostou záplavu hlenu. Pak ale: kde je emocionální zdroj toho tlaku v hlavě? Pozornost jde k žaludku. Snědla jsem něco těžšího, co tlak v hlavě umocňuje. Neměla jsem to dělat, chce to ovocno-zeleninovou dietu. Těžké v břiše navnímám, dám si ruku na žaludek a posílám do žaludku pozornost a teplo a klid, harmonii a péči, lásku. Vydýchávám tíhu v žaludku ven z těla všemi póry. Žaludku se uleví. Uleví se i hlavě? Ano! Okamžitě povolí. A teď je čas vystopovat emocionální příčinu. Můžete dojít k břichu nebo krajině srdeční a nebo už je ta potvora téměř v celém těle a vaši pozornost přitáhnou ty nejbolavější kosti nebo svaly. Já jsem došla ke spodní polovině těla.  

 

NECHTE RUCE/PRSTY NACHÁZET

 

A právě tam, kam vaše pozornost dojde (stačí nechat putovat ruce/prsty pečlivě po těle a ony najdou), je třeba začít hledat, co vás zastavilo, že se nemůžete/

nechcete aktivně účastnit svého života ve vší parádě a s vírou, že váš život má drive a smysl a je veden láskou.

Co se stalo?

Naciťte téma/emoce, které vám bolest, které se dotýkáte vypráví. Použijte všechny metody, které znáte. Čtení z polohy těla v posteli - z té, kterou tělo chce. Z pohybu, který tělo při bolesti dělá, z pocitu, jaký to vyvolává, z vět, které vám přijdou. Nic nehledejte, jen naslouchejte, vnímejte. Když nepřijde nic, spěte.

 

Dýchejte pod peřinou a nechte vaše vnitřní multismyslové kino ať samo ukáže, co má na programu. Až se to objeví, vydýchejte to všemi póry z těla. Otevřete se i obrazům "jako z filmu" z hlubokého minula. Při bolesti vám mohou přicházet brutální obrazy "jako" ze středověku, pozorujte je, ptejte se: Kde tam jsem? kde to je? Co je tam dál? Co mám ještě vidět? Má mi to něco říct? Jak to skončí?... I pouhé fragmenty výjevů se počítají a bolest ustoupí. 

 

Pokud listujete ve své přítomnosti, vše, co se o sobě dozvíte nelichotivého, vítejte jako osvobozující pravdu a odblokujte to. Co vám může během vědomého léčení chřipky potkat? Pocity přetažení, vydání se z lásky, nevíry v proces, vyhoření, předsudky, že “něco nejde”, že se to “nemá, nemůže”, ztráta identity, nechuť se uzdravit. U té nechuti už jsme v novém levelu. Od příčin jsme se posunuli k VÝHODÁM NEMOCI. Co vám ta nemoc umožňuje a přináší? Konečně klid? Utéct mimo systém? Atd. Atd. Uviďte to a rozhodněte se, jak to chcete příště. A pak je tu třetí kategorie: ZVYK a PERIODICITA. Chřipka klidně může chodit ze zvyku - prostě periodicky jednou za rok ve stejné době. Je potřeba zjistit, proč to dělá, tedy kdy vypukla poprvé a kdy nejsilněji a proč.    

 

PROCES V CELÉM TĚLE

Jak už bylo řečeno - chřipka bývá spojena s bolestmi. Například svaly - cítím se jako zpráskaná, zkopaná, roztrhaná na kusy a pod... sledujte, co vás napadá a jaké pocity/obrazy se vynořují. Hodně vám řekne, v jaké poloze se tělo chce nacházet. Skrčené, natažené, sevřené... co vám ta poloha připomíná? Bolestí kostí - jakoby mě lámali v kole, něco mi drtí nohy... Ženy například mohou mít bolesti soustředěné v oblasti pohlaví, rozkroku a nohou, kde jsou zapsané kdysi prožité bolesti porodní nebo sexuální zranění. Bolavá místa po celém těle je dobré nahmatat a držet je, soustředěně do nich dýchat, pročistit je s láskou vědomým dechem. A naslouchat, zda nám ta místa vyprávějí nějaký příběh a nebo jen vjem. 

 

Když teplota těla stoupá, napomáhá ke změněnému stavu vědomí možná právě proto, aby se otevřely kanály do podvědomí a nevědomí. I spontánní sny a halucinace a polovědomé bdění patří k čistícímu procesu, kde se "probouráváme" sami k sobě, do našich vizí a snů, do strachů, své přítomnosti, minulosti, do našich předchozích životů nebo do rodového zatížení. To vše se může čistit přes naši chřipku tady a teď a tím se zvyšují naše vibrace svobodného bytí. 

 

NÁVRAT ZPÁTKY

Když se tělo vrací k sobě, můžete přesně zaregistrovat přechod z minulosti do přítomnosti, jakobyste projeli hranici. Moje tělo přestalo žhnout v mlze a začala jsem ho cítit tady a teď. Do přítomnosti mě popravdě vrátila bolest - opařila jsem si patro čajem. A šup - už jsem byla zpátky! Pomáhá i dotek někoho blízkého, silná vůně nebo chuť, silný smyslový impulz. Třeba rozsvítíe lampičku. 

 

Když už se vracíte zpět, čeká vás odměna… začnou se ozývat v těle pocity přítomné a příjemné (protáhnete se, zavrtíte...), bolavé části těla přijdou k sobě. Je to jako když vás moře konečně vyvrhne na břeh. A je klid.

Někdy už v tu chvíli víte, co se teď, po chřipce, změní, jindy ne a stane se to samo. Věřte svému tělu a své mysli, že vás vedou cestou, která je pro ně nejléčivější. A že právě jen vaše tělo ví, jak znovu najít svou "moc". Tento inspirativní návod se vlastně týká nemocí jako takových, jen příčiny bývají jiného druhu. 

 

Přeju hodně odvahy a otevřenost k sobě samým!

 

Mantra chřipky: OSVOBOZUJI SE OD VŠECH NÁZORŮ A VĚŘÍM V LÁSKU.

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts

January 3, 2018

November 14, 2017

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Twitter Icon