V LÁZNI LÁSKY 2018

January 3, 2018

Dnes cítím tolik lásky v sobě, až se jí zalykám a říkám jí: děkuju, ale dost, to je až moc… takhle stačí, děkuju, děkuju… Bože, je to nádhera! Tolik lásky jenom pro mě??? Není to sobecké? :-))) S kým to vlastně mluvím? Se svým srdcem? Se svou duší? Co si počít s takovou dávkou lásky, kam s ní? Jen být. No jasně…  tak jo, tak jo…. nádech a výdech, nádech a výdech… co jsem to dnes chtěla dělat? :-) Bože!!! Znáte tenhle stav?

 

Dnes je tak nádherný den! Tak nádherný čas! (A to je leden, jak je to možné? Hahaha :-) ) Naše dcera, která mívá velký problém se vstáváním, dnes ráno vstala do školy (po prázdninách!) neuvěřitelnou rychlostí - když jsem přišla k její posteli, abych ji vzbudila, už tam nebyla! Říkám si: Kam tam potvora zase zalezla (má totiž dost svérázný smysl pro humor a mohla se mezitím schovat například do mé postele nebo pod ní a usnout :-) ), ale ona se právě vracela z koupelny (oblečená!), kde si čistila zuby. Nevěřila jsem. Měla jsem pocit, že se mi to zdá nebo že tam prostě přece nemůže stát - hlava to nedokázala hned vyhodnotit. Vzpomněla jsem si v nadsázce, že Petra Nel říkala na přednášce o roce 2018 přesně tohle: Zvyšují se vibrace. Budete mít často pocit, že se vám to snad zdá, že to snad ani není možné. V dobrém i ve zlém. A ono ano - dějí se mi takové věci už od prosince, tedy ještě předtím než to říkala - je to jako, když se matrix náhle protrhne do pohádky. 

 

Zpátky k dnešku!

Ráno jsme si dali s manželem báječnou snídani a pak jsem viděla jeho nový film ve střížně. A překvapilo mě, jak moc je o lásce, o tom, že když láska mezi dvěma lidmi vzplane, je to nejhybnější síla osudu. Myslela jsem si, že to bude spíš o městských lidech, kteří žijou cool a singl a zároveň o chlapech - hovadech ze vsi. A ono ne! Dojalo mě to. (A pobavilo mě, že mi blesklo hlavou: No tak to už jsi stará bába, když tě to dojímá :-))) hahaha.) Dojalo mě, že můj muž napsal a natočil film o lásce. Cestou domů mi kamarád poděkoval za loňskou pomoc, kdy měl těžké životní období a telefonáty se mnou mu pomáhaly jím lépe projít. I z něj mám radost, zraje jako víno! A nabídl mi za to i po tak dlouhé době odměnu, což se mi v době povánoční náramně hodí. Děkuju! 

Pak přestal déšť a vyšlo slunce a já se tu chystám na páteční rituál - spojení s energiemi roku 2018. Ještě vůbec nevím, zda někdo dorazí, je to hodně narychlo - už pozítří. Ale je to pro mě důležité si tím projít i sama a vím, že kdo má přijít, prostě přijde a hotovo. A jak se připravuji, nepřestává mě udivovat, jak jsou ty mnou zatím zvolna zkoumané energie 2018 lehké, vzdušné, jemné, laskavé - totiž ženské a přitom tak jednoduché! Prostě jsou tady a objímají mě svou laskavou náručí. Podle astrologů nám nově vládne Venuše a to je jako… jak to vůbec vyjádřit?… jako LÁZEŇ LÁSKY. Stále si opakuju: je to takhle jednoduché? Je to vůbec možné? :-) Napadne mě, že je mi možná tak krásně i proto, že vánoce jsem strávila v klidu a radosti, protože jsem se rozhodla dělat jen to, co chci a co mě baví - sama i s rodinou a přáteli - a neklást na sebe žádné vyšší nároky a klidně i spát a spát a koukat na filmy - tolik jsem si odpočinula!

 

Zpátky k dnešku! 

Vždycky, když mám méně klientů - o prázdninách, po vánocích a podobně - cítím, že jsem tím testována, jestli u své průvodcovsko-terapeuticko-spirituální praxe vydržím. Jestli z finančních důvodů neuhnu jinam. Dříve jsem s prázdnou peněženkou panikařila, ale už jsem se naučila, že strach je naprosto k ničemu a zůstávám v klidu. Miluju svou práci a vidím v ní hluboký smysl - a to je největší odměna. Učím se svou praxi budovat čistě - v mém oboru je to nanejvýš důležité. Nedělat nic pro peníze, ale zůstat jim otevřená. Na penězích se hodně učím. Někdy je jich dost a někdy málo, učím se na ně neklást takový důraz, kupuji si méně věcí a zároveň jsem otevřená jejich přílivu. Pravda je, že peníze ke mně čím dál častěji přicházejí z nečekaných zdrojů, jako nečekané dárky od prozřetelnosti. A vnímám jasně tuto souvislost: Čím víc dávám (ale nerozdávám se) - tím víc dostávám. 

 

Není to legrační? Právě dnešní den bych dříve vnímala i takto: Celý dopoledne hnusně pršelo. Na Hlávkově mostě je chodník plný bláta - to to nemůžou spravit? V pračce je prádlo od včerejška. V kavárně jim ráno nefungoval kávovar. Ve studiu, kde stříhá můj manžel svůj film, je i firma, která podle plakátků pracuje pro ANO a prezidentskou kancelář. Je to hrůza vařit a nosit dítěti každý den do školy obědy, když má specifický systém stravování. Mám skoro prázdno v peněžence, to mám jít někam makat jako robot nebo co? A co ty volby příští týden - ó hrůzo. Atd. atd. :-))))))) 

 

Ale žádná z těhle myšlenek ke mě nemůže. Je mi blaze a vím, že jsem v bezpečí. Proč tenhle text vlastně píšu? Chci v něm oslavit to, jak je krásné vnímat svět z čistého srdce. Jak krásné je dovolit si tu jednoduchost! "Jsem tady a miluji. Učím se lásce a učím lásce i druhé lidi. Tím, že je nesoudím. Že je miluji.” A dnes to cítím tak intenzivně: "Jsme láska!" Je tohle sdělitelné? Věřím, že čím dál víc. Vzpomeňte si na dobu, kdy byl internet zavalen ezoterickými citáty o lásce. Vadily mi, přišly mi povrchní. Než jsem ucítila, o čem jsou. Ale i pak mi vadilo, že jsou moc jednoduché, jak z nějaké medové ezopohádky a netvůrčí, bez humoru. Než jsem ucítila, že láska jako stav je slovy těžko sdělitelná proto, že je ve své nejhlubší podstatě (až nudně :-)) jednoduchá. Že přívlastky jsou k ničemu a snažit se popsat tenhle stav… to je jednodušší pohlédnout si navzájem do očí. Proto jsou dnes sociální sítě plné srdíček (místo citátů) a já je tak ráda je používám. Proto poslední dobou potkávám tolik lidí, kterým když pohlédnu do očí, je to jako když nás spojí elektrický proud. Lásky je v nás čím dál víc. A je vědomá. Víc a víc. A to cítím teď na roce 2018 jako to pro nás nejúžasnější a nejdůležitější (s takovým tím dodatkem: a't se bude dít cokoliv). 

 

Zpátky k dnešku

Venku za okny právě začala vichřice. Ale s láskou ani nehnula :-). Vůbec. Jen mě aktivizuje: Je potřeba něco udělat? Jsou všichni mí blízcí v bezpečí? Je to jen vichřice. Ať je milosrdná!

 

V lásce - prototypu 2018 :-))) 

 

Petra

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts

January 3, 2018

November 14, 2017

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Twitter Icon